fbpx

Słońce jest jednym ze źródeł energii odnawialnych wykorzystywanym do produkcji energii. Jest to alternatywa dla paliw kopalnych, których ciągle eksploatowane zasoby bardzo szybko się kurczą a sposób ich przetwarzania powoduje zanieczyszczenie atmosfery i degradację środowiska naturalnego. Słońce zatem jest naturalną alternatywą dla paliw kopalnych oferującą nam darmową produkcję energii chroniąc przy tym środowisko naturale. Pozwalają również na pokrycie w znacznym procencie zapotrzebowanie na energię elektryczną i cieplną w gospodarstwach domowych, miastach czy fabrykach obniżając koszty energii elektrycznej.

800

Projektów w portfolio

1200

Projekty w mocy [MW]

220

Projektów z wydanym pozwoleniem na budowę

50

Wybudowane MW

6

MW trakcie budowy

15

MW planowanych w roku 2024

Wybudowane farmy fotowoltaiczne

Gaj Wielki I
Góra I
Góra III
Dolne Pole
Gaj Wielki II
Góra II
Góra IV
Duszniki

Sokolniki Małe I

Farmy fotowoltaiczne w trakcie budowy

Batorowo

Gola Dolna V

Kokoszczyn III

Kokoszczyn IVa

Kokoszczyn IVb

Plan budowy farm fotowoltaicznych na rok 2024

Niewolno

Świniary I

Świniary II

Projekty z wydanym pozwoleniem na budowę >1MW

2021

BATOROWO
DĘBSKO
KOKOSZCZYN III
CHRUSTOWO IIIA
DOLNE POLE
KOKOSZCZYN IVA
Chrustowo IIIb
CHRUSTOWO IIIIB
GÓRA III
PĘCKOWO
DĘBSKO
JAWORÓWKO

2020

KARPICKO I
KARPICKO IV
NIEWOLNO
KARPICKO II
LUBRZA IIIA
KARPICKO III
LUBRZA IIIB

Projekty z wydanym pozwoleniem na budowę do 1MW

2021

Bożnów I

Bożnów II

Bożnów III

Dzietrzychowice I

Dzietrzychowice II

Dzietrzychowice III

Dzietrzychowice IV

Dzietrzychowice V

Dzietrzychowice Va

Góra IV

Lubocześnica II

Łobez 2

Obrzynowo I

Obrzynowo II

Podstolice I

Radwanki

Sielec

Stare Radzikowo I

Szczepanów I

Szczepanów II

Święciechowa I

Święciechowa II

2020

Biernacice I

Biernacice II

Bogacka Szklarnia I

Boguszówka I

Boguszówka II

Brzóstownia I

Brzóstownia II

Buczek

Chalin

Dąbrówka Mała

Dębogóra I

Dobiegniew

Dolice Północ

Dziemiony I

Gaj Wielki I

Gaj Wielki II

Gniewoszów

Góra I

Góra II

Grobia I

Grobia II

Grobia II

Kaczorowy I

Kaczorowy II

Kęszyca

Kokoszki

Komorowo I

Komorowo VII

Komorowo VIII

Komorowo IX

Komorowo X

Kolno III

Kruszyna I

Lubrza I

Lulinek

Miąskowo I

Miąskowo II

Mogilica

Niemczewo-Goszczyno I

Rataje I

Rataje II

Rataje III

Rumunki Karnkowskie

Runowo

Rościn I

Rościn II

Siecieborzyce I

Skibice II

Skrzypaczowice

Słocin I

Słocin II

Sokolniki Małe I

Stroszki I

Stroszki II

Świniary I

Tarnogród Wieś

Zalesie II

Zdrój I

Zdrój II

2019

Bobrzany

Bogaczów III

Gościeszowice I

Gościeszowice II

Gościeszyn

Gronówko I

Gronówko II

Gronówko III

Gronówko IV

Kokoszczyn I

Kokoszczyn II

Komorowo I

Komorowo II

Komorowo III

Komorowo IV

Komorowo V

Komorowo VI

Lubocześnica I

Nowa Kopernia I

Nowa Kopernia II

Sucha Dolna

Sulechów I

Sulechów II

2018

Nowe-Gorzycko I

Nowe-Gorzycko II

Ogonowice

Osiek I

Osiek II

Osiek III

Osiek IV

Osiek V

Osów

Plewiska I

Plewiska II

Plewiska III

Plewiska IV

Plewiska V

Plewiska VI

Plewiska VII

Wiewiórczyn I

Wiewiórczyn II

Wiewiórczyn III